| ChristianTD a întrebat:

Neavand permis de conducere, poti trevesra o parte dintr-un drum public PE LANGA un atv pentru a ajunge intr- un camp sau o zona care nu este destinata circulatiei ( nu e drum public. Si nu necesita permis pentru a conduce)?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca mergi pe langa ATV inseamna ca nu-l conduci si se pedepsete doar conducerea pe drumuri publice fara permis, asa ca poti proceda asa fara a incalca legislatia rutiera.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil asa ceva, ca nu poti merge pe langa el pe sosea, fiindca "o parte dintr-un drum public" este SOSEAUA unde este considerata drum public.

| sierra1 a răspuns:

"un drum public PE LANGA un atv pentru a ajunge..."

in felul ăsta, poți ajunge absolut unde vrei, fără probleme

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te poate opri poliția să te întrebe de unde vii. Apoi constată că pentru a ajunge acolo unde ești, a fost nevoie să conduci. Și te amendează.

Răspuns utilizator avertizat