| iTzCatalin27 a întrebat:

Salut, pot conduce ca minor fara permis, un tractor agricol neimatriculat, pe un drum de pamant public de vreun 1km si pe camp?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unde este drum public nu ai voie, unde este drum NEPUBLIC poti face ce vrei tu.
Daca rosti acum si sa zicem ca prin minune te opreste politia, nu stiu cand vei mai lua permis de conducere, si s-ar putea cand te vei mari sa ai nevoie de el!
Greselile din copilarie dor tare la maturitate asa ca lasa tractorul pe mana unui tractorist, tu mai asteapta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e drum public logic ca nu ai voie. Daca tot e tractor codu l pe camp si nu iti zice nimeni nimic

| Cris1235 a răspuns:

Dacă ai norocul să nu te prindă poliția da, dar sfatul meu e sa lași pe altcineva sa conduca, care are experienta