| Începătorul988 a întrebat:

No, ca iar va dau disper.
Motoarele de pe Audi a4 b7 2.0tdi 140cai, respectiv 170cai sunt cele de pe golf 5/passat? Ca din cate am vazut au codurile motor schimbate.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing Pai daca e alta masina, normal ca are alte coduri, are alte part number, chiar daca este exact aceiasi piesa.Ala e Passat, alanatu audi.Chiar si la aceiasi marca dar ani diferiti la fel se procedeaza.Este vorba despre bani aici, una e sa coste o piesa pentru un audi alta pentru un VW chiar daca e acei/asi piesa aia de audi trebuie sa coste mai scump laughing ca asa e in business laughing

| Începătorul988 explică (pentru relian):

Aici te inseli. Audi a3 este construit pe platforma de la mk5. Piesele de la golf merg si pe audi.

| relian a răspuns (pentru Începătorul988):

Si eu ce am spus? Am spus ca sunt acelasi piese doar ca au numere diferite,adica serii sau part number cum se mai spune diferite. Ekle sunt identice,dar se vand cu alt pret,fctie la ce masina se folosestelaughing daca e golf e mai ieftin, daca e audi e mai scump laughing ca si la cauciucuri, la frane daca mergi sa schimbi manopera nu e la fel laughing te intreaba ala ce masina ai, Tu spui ce conteaza? I-am zis unuia pai frate e cauciuc, tu faci exact aceiasi munca ca la orice masina corect? Corect zice el dar noi taxam dupa ce masina ai laughing deci ai mercedes platesti balamuc, exact pentru aceiasi manopera ca la mai stiu eu un rapan de dacie laughing Asta e marketu

| Începătorul988 explică (pentru relian):

Preturile sunt la fel la manopera

| OldSoul a răspuns:

La baza sunt acelasi motoare.
Difera unele accesorii.
Ti-am explicat mai in detaliu la intrebarea cealalta.