| anonim_4396 a întrebat:

Cum se regleaza la Skoda Fabia orificiile de la stergatoarele de parbriz( de unde iese lichidul). Cand dau cu lichid arunca prea tare ...se duce pana in spatele masinii si pe geamurile laterale, uneori ajunge si pe geamul din spate laughing. Cum sa repar asta? :S

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Baga un ac, sarma ceva subtire in orificiile alea mici si apasa in jos. iti dai tu seama.

| gicaputinica a răspuns:

Le reglezi asa cum a zis suntserios cu ajutorul unei sarmulite dar ai grija ca jetul sa vina cam la doua treimi in sus cand e pe loc.
Daca reglezi prea jos, in mers, din cauza curentului, nu va acoperi tot parbrizul.