| Deasonyka a întrebat:

O masină cu schimbător automat până in 3.000€ pentru o domnisoară ca mine ce-mi recomandați?
Un A Klass din 2007 ce părere aveți?
Apropo sunt scumpe piesele la mercedes?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E masina veche, piese scumpe mai degraba vin din masini folosite sau la comanda de la fabricant si costa mai mult. Daca ai salariu mic e normal ca piesele vor fi scumpe dar daca castigi 1000 eur va fi ieftina masina de intretinut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un Mercedes, deci sunt scumpe

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mercedes nu este o marca scumpa la piese. Am avut, am cunoscuti care inca detin; si nu A-uri, ci E. Sunt ieftine la intretinere.
Unii sunt indragostiti de A, mie nu imi plac masinile mici. Cred ca Toyota Yaris ar fi o masina buna pentru tine, insa nu am condus asa ceva, am auzit de la altii.
Opel Astra 1.6 automat merge foarte frumos, si te mai poti uita dupa Golf 4 diesel automat.
Din pacate, masinile automate sunt rare in Romania, la bugetul tau.

| Deasonyka explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cat costa un far de schimbat? sau un lant de distributie

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Deasonyka):

Farul e de la 300 de lei, inclusiv modelul cu lupa.
Pentru lant nu am un pret, depinde de motorizare. Lanturile nu prea se schimba, doar la cele cu curea se face distributia mai des.

| Deasonyka explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Deci nu ar fi asa scumpe piesele! Imi mai poyi da cateva exemple de preturi pentru mercedes? Te rog

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Deasonyka):

Selecteaza de aici motorizarile care te intereseaza pentru A class, si din lista aia, te uiti la orice piese vrei:
https://www.autokarma.ro/piese-auto-mercedes-benz-a-class-w169-2004-2012
Aceleasi preturi sunt si in magazine.

| NLS a răspuns:

Da, sunt scumpe piesele la marca asta.
Initial a vrut maica-mea sa isi ia asa ceva, pe urma am prins gustul eu, insa mi-am luat Opel Astra mai vechi, ca masina de mers la munca, si momentan sunt multumit. (in sensul ca o am de 2 ani si am bagat foarte putini bani in ea)
Nu stiu unde ai cautat/gasit, insa eu iti recomand sa arunci un ochi dupa Opel Corsa.

| Goete a răspuns:

...pana in 3000 de euro, si sa mai fie si buna si si mercedes si si cu piese ieftine happy?

Răspuns utilizator avertizat
| Deasonyka explică:

Dar despre Ford Fusion? O părere?