| Alex a întrebat:

Opel Astra G 1.4 Twinport are curea de distributie sau lant de distributie?

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Are lanț de distribuție. Ce vezi tu acolo, este cureaua de accesorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca are CUREA! Pe motoarele de 1.4 nu s-a folosit lanturi de distributie pentru ca fac zgomot si nu este nevoie de ea in mod special, puterea fiind destul de mica.

| DjZen a răspuns:

Toate masinile au lant de distributie in special cele noi aparute si da are lant de distributie. Pe lant se transmite puterea mai bine decat pe cureawinking

| emil11 a răspuns:

Curea de transmisie(distributie)

| Mihaelaoctavia a răspuns:

Cred ca are lant tongue