| bucurclaudiu a întrebat:

OPEL CORSA 1.2 CITY - 1994 Benzina! Vreau sa stiu: Are bec care avertizeaza ca benzina e pe terminate sau NU are! S-a intamplat sa raman fara benzina! Nu asta a fost problema. Problema a fost ca bordul nu m-a avertizat. Am luat masina recent si stiam ca orice masina are Indicator Benzina, de aceea nu stiu unde este problema! Ce pot face in cazul asta? Iau sigurantele la rand? Sau nu are bec?

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Normal ar trebui să aibă, dacă nu mă înșel, chiar simbolul acela care arată a o pompă de benzină de lângă ceasul ce indică nivelul, ar trebui să se aprindă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi intr-un service sa-ti verifice becul si indicatorul de nivel la benzina. Eu nu am vazut nici o masina care sa nu aiba si indicator de nivel!