| LoGaS a întrebat:

Am un opel corsa C din 2002, motor 1.2 16V. Povestea e urmatoarea: Am fost plecat ieri cu masina toata ziua totul a fost ok. Azi dimineata cand am vrut sa-i dau cheie nu a mai luat-o. Am constatat ca nu mi se mai aprind toti martorii in bord cand ii pun contactul ci doar cel de la motor. Cand ii dau cheie invarte dar nu o ia. Am banuit sigurantele dar un vecin mi-a spus ca pompa de benzina s-a dus. Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| LoGaS explică:

Tin sa va spun ca astazi am incercat din nou sa o pornesc. Spre surprinderea mea toti martorii s-au aprins si a pornit masina. Se ineca motorul daca nu acceleram se oprea. Dupa ce si-a revenit si statea la relanti am oprit motorul. Dupa 2 ore am vrut sa ies in oras si iar imi facea figuri si nu pornea.

| thegeaba a răspuns:

Daca ai instalatie de alarma pe ea atunci poate s-a stricat alarma. Eu am patit asa cu un Passat B3. Efectiv nu mai pornea.

| DiavoLLo a răspuns:

Poate fi si imobilizatorul sau chiar bateria.de multe ori s-a intamplat sa moara bateria dintr-o data.

| retr0 a răspuns:

Bujiile, scanteiesc?