suntserios
| suntserios a răspuns:

E cu volan pe dreapta, nu merita nici 500euro

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

O masina la second-hand implica intotdeauna niste riscuri! Cel care vinde masina incearca sa-ti ia ochii si sa te tromboneasca...dar iti vei da cu adevarat seama daca se merita sau nu abia dupa ce o sa ai masina asta in garaj!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Mateescu_Dragoş_1996):

Pentru amandoi:

Verbul ''a merita'' nu este verb reflexiv. Nu (SE) merita nimic!
Merita sa mai dati pe la orele de limba romana.

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Am cautat pe internet si da...ai dreptate, amandoi am scris gresit! Dar scuza-ma...ce legatura are asta cu intrebarea pusa de Tupala? Sunt cumva la Bac iar tu esti in comisia de corectare? Sau esti unul din indivizii aia care cridica si cauta motiv de cearta sub pretextul ca ei sunt genii ale cunoasterii?

| gabi_3385 a răspuns:

Dupa parerea mea se merita doar daca te duci sa o vezi si atunci decizi.Din poze arata bine, dar de ce nu iei tu una cu volan pe stanga?