| Gurgiu a întrebat:

Părere Peugeot 407 2.0 136 cp diesel fără filtru de particule din fabrica 230. 000km? Vreau sa-mi cumpăr sh.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Din ce am citit pe net si pareri, motorul lor diesel 2.0 fara DPF e unul din cele mai reusite. De tabla nu am auzit sa fie bai cu ele. Fiind masina franceza e posibil sa aiba probleme pe partea de electronica deci testeaza cam tot ce poti si tine de electronica sa fii sigur ca functioneaza.
Oricum, du-te cu un mecanic sau cineva priceput sa asculte motorul, sa verifice franele, daca o fost lovita/fopsita, etc. Daca masina se prezinta ok nu ar trebui sa ai probleme cu ea o perioada.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Părere Peugeot 407... "
- cât cere pe el?
- cum arată tabla?
- mai dă detalii

| Gurgiu explică (pentru sierra1):

Cere 1750 pe ea

| sierra1 a răspuns (pentru Gurgiu):

E un pariu, poate-l câștigi, poate nu. Dar trebuie să incerci

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorul e foarte ok, il stiu de la Ford (sunt facute in parteneriat cu Peugeot).
Despre caroserie nu stiu nimic, dar in general Peugeot face masini bune.

| Alexxx32243 a răspuns:

Daca ala are 230.000 cauta si o virgina de 80 de ani.Sansele sunt aceleasi.

| Gurgiu explică (pentru Alexxx32243):

Am cerut o părerea nu un comentariu prost mulțumesc

| Alexxx32243 a răspuns (pentru Gurgiu):

Bai fraiere, sunt pe olx masini de 2 ani cu 200. 000km.
Cat de batut in cap poti sa fii sa crezi ca o masina de 15 ani diesel are 230.000 km?