| Marinngg a întrebat:

Pareri motor VW 2.0 FSI (150 HP). Este motorul simplu, fara turbo.
Vreau sa cumpar un Passat B6 combi din 2006 cu cutie automata DSG iar acesta are acest motor.

5 răspunsuri:
| Nimeni10 a răspuns:

Grupul vag niciodată nu au făcut motoare bune pe benzina, toate au probleme cu consumul de ulei.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Nimeni10):

Depinde și de km. Eu am avut un polo pe benzină, care abia după 200.000 km a început sa pape benzina și era de 1.4. Fiind de 2000 cmc ar trebui sa ducă mai mult.

| Sofer a răspuns:

Consum mare. Cea mai proasta combinatie posibila. Alege 2.0 tdi.

| Marinngg explică (pentru Sofer):

Nu-mi place dieselul.
Stau la sat și nu-l folosesc toată ziua prin orașhappy

| Sofer a răspuns (pentru Marinngg):

Cauta ceva cu consum mic. Un golf 6 1.4 tsi e fain