| octa2021 a întrebat:

Pe viitor imi doresc sa deschid un atelier de tinichigerie si vopsitorie auto, problema este se castiga?

5 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Normal ca se castiga, chiar foarte bine.
sunt multi care isi ating un pic masina, o zgarie si nu vor sa cumpere piese noi, atunci o vopsesc un pic, o arajeaza si gata.
asa ca spor la lucru, un pont e sa iti faci reclama, poti incepe pe Facebook pentru orasul tau te costa putin 50 cateva saptamania. succes.

| alin131 a răspuns:

Iti trebuie clienti, dar nu orice clienti, ci clienti cu flote de 30+ masini. Dupa aceea poti sa ai si alti clienti. Altfel nu stiu cum o sa rezisti primul an...

| danutz2006 a răspuns (pentru alin131):

Nu iti vine nimeni cu o flota de 30 de masini la un service no-name. Trebuie sa incepi de jos, pas cu pas.

| danutz2006 a răspuns:

Pentru a castiga trebuie sa muncesti. Muncesti mai mult, castigi mai mult. Pana sa te gandesti la castig trebuie sa te gandesti ce trebuie tu sa faci pentru a putea supravietuii in piata. Iti trebuie clienti. Pentru a avea clienti trebuie sa faci o treaba de o foarte buna calitate. Dupa ce ai clienti si te poti mandrii cu clienti foarte multumiti atunci poti sa incepi sa te gandesti la castig.
Pana atunci, putere de munca si multa multa seriozitate.
Un client multumit iti poate aduce inca unul, dar un client nemultumit poate foarte usoar sa iti goneasca 10 clienti.

| octa2021 explică (pentru danutz2006):

Multumesc,pentru sfat.