| andreiandrei233 a întrebat:

Pentru a deveni pilot (de masini, nu avion) ce scoala trebuie sa faci? Si trebuie sa ai o anumita varsta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este vorba de pilot de curse atunci trebuie sa ai permisul de categoria corespunzatoare si licenta de pilot pentru formula in care urmeaza sa concurezi. Bineinteles ca trebuie sa ai varsta minima necesara pentru obtinerea categoriei B, respectiv 18 ani.

| tickey a răspuns:

Dacaa nu ma insel, trebuie sa ai cativa ani de experienta cu permisul si se face o scoala speciala de pilotaj