| Seby80 a întrebat:

Pentru a mari radical puterea unui motor pe benzina, ce trebuie sa cumpar? as dori sa tunez o mazda rx-7. Vreau detalii si seriozitate!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu stiu daca vei gasi pe cineva care sa detina cunostintele necesare pentru un tuning la un astfel de motor. Si nu inteleg nici la ce te-ar ajuta un spor de putere la un motor care dezvolta oricum peste 250 de cai...
Schimbarea filtrelor si a esapamentului pot avea o oarecare influenta, dar cu siguranta nu una radicala. Despre schimbarea injectoarelor, pompei de injectie sau turbinei poti vorbi cand e vorba despre un Golf sau un Opel, dar la RX7 e ceva mai complicat...

1 răspuns:
| dru1darius a răspuns:

Depinde cati bani vrei sa investesti in ea, un ''tuning'' adevarat costa, poti incepe cu un filtru sport, toata evacuarea sport, cam astea is cele mai ''ieftine'', dar daca ai bani, poti schimba injectoare, pompa de injectie, sa pui o turbina, etc., totul depinde de buzunarul tau si daca tu crezi ca merita