| Vilcu_Andra_1982 a întrebat:

Pentru ce poate cere cineva sa inmatriculeze o masina pe numele unei fete? Ce probleme pot aparea pentru fata respectiva? Un asociat al sefului mi-a cerut buletinul ca sa inscrie o masina si sa o scoata de pe numele meu imediat si nu am stat prea mult pe ganduri. I-am dat o copie de pe buletin si dupa aia m-am gandit ca cine stie... stiu, am fost fraiera... se poate sa raman cu impozit?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Amenzile vin la tine acasa daca o prinde radarul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai, doar cu o copie după buletin nu ți a băgat ție nimeni nimic la impozit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este bine.
Exemplu. Mașina vine din vest. Ea a fost acolo furată.
Polițiile îi dau de urmă, o identifică.
O găsesc la tine.
Începe o investigație în care dta nu ai nici o vină, dar va trebui să te disculpi.
Vor întreba cum a ajuns mașina la tine. Tu vei spune că ai vrut să faci o faptă bună, și i-ai dat buletinul la asociatul șefului. Nu o să te creadă nimeni.
Alt caz. Mașina este utlizată pentru executarea unei infracțiuni.
O fură cineva de la asociatul șefului și merge noaptea cu ea să spargă un magazin. Apoi o abandonează.
Ea a fost abandonată de hoț și este găsită prin înregistrările de pe camerele de luat vederi.
Apoi vei fi chemată la poliție să dai cu subsemnatul, cum a ajuns mașina acolo la furtul de bijuterii prin spargere.
Iar dta le vei spune, senină, inocentă că dta nu ai făcut nimic, dta ai dat doar buletinul la asociatul șefului.
Și din nou, nu te va crede nimeni.

| Lioana a răspuns:

Nu ramai cu impozit. Omul din nu stiu ce motiv n-a vrut sa apara el ca cumpărător al masinii pentru vanzator (probabil era vanduta de o firma). Apoi a cumparat-o de la tine.
Oricum daca te nelinisteste faptul ca ramane pe numele tau la impozite verifica la Primarie daca s-a operat modificarea.