| anonim_4396 a întrebat:

Poate sunt paranoic, dar am avut tokken de transfer rapid la CEC bank. L-am pierdut, am fost la banca sa il declar pierdut, doamna de acolo mi-a cerut buletinul sa faca o copie, dar inainte sa scoata formularul sa declar pierdut, a scos alta foaie cu titlul " proces verbal" si a bagat-o repede sub alta foaie parca sa nu vad eu. Dar am vazut doar titlul. Dupa aceea a scos formularul sa declar pierdut tokken-ul.
Oare exista vreo posibilitate sa faca ceva in numele meu avand copia dupa buletin fara acordul meu? Gen un imprumut sa ma trezesc dupa aia ca am rate sau ceva nu stiu. Mentionez ca nu am cont la cec bank. Aveam doar tokken-ul respectiv

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

'' Poate sunt paranoic '', da, esti! Cum ar putea un angajat al bancii sa-ti faca imprumuturi, in numele tau, in baza unui proces verbal?! Cu ce drept sau imputernicire?!?! Stai linistit, nu era pentru tine.

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Mai exista și semnături cu care se confirma actele...
Stai liniștit, cine știe ce ai văzut. Nu ești paranoic, doar că nu ai văzut bine

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nici o posibilitate, fiindca tu nu ai semnat nimic!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu pot sa inteleg cum ai tu token de la CEC, fara sa ai cont bancar la CEC? La ce-ti foloseste ala?

Token este un aparat micut pe care-l detin doar posesori de conturi si care le permite sa faca anumite tranzactii bancare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica nu ai cont dar ai tokken?
cei de la banca au mereu datele tale personale, daca vor sa face ceva ilegal cu ele fac oricand.

| StefanDrg a răspuns (pentru suntserios):

Asa bine. Folosesc doar transfer rapid de bani la cec bank ei mi-au dat tokken-ul acum vreo 2 ani. Nu trebuie sa ai cont la ei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate.

| Wr3nch a răspuns:

Prin proces verbal se noteaza cu tu ai pierdut tokenul draguke.

| StefanDrg a răspuns (pentru Wr3nch):

Pai de ce cand a scos foaia cu proces verbal a bagat-o repede in graba sub alta foaie? Parca sa nu vad eu ce scrie

| johnnny123 a răspuns:

1. Banca are oricum în orice moment acces la copii după cărțile de identitate ale clienților săi. Nu lucrează nicio bancă cu tine dacă refuzi să te legitimezi.

2. Crezi că dacă avea de gând să-ți folosească buletinul în scopuri ilegale, ar fi început să facă asta cu tine de față? Nu putea să aștepte până pleci?

| helpforyou a răspuns:

Dacă pe prima foaie scria "Proces Verbal" nu poate să facă credit.

| Fieraru23 a răspuns:

Dai in judecata pe banca și cere filmările de la CCTV pentru evidenta

| Parkia a răspuns:

Esti paranoic!