| metalrock2327 a întrebat:

Pentru cunoscatori de motoare. Cum as putea sa verific daca magnetoul de la ij jupiter 4 imi da curent de la platini, daca motorul nu l-am montat pe cadru., trebuie sa il ajut cu ceva? as vrea sa il pornesc si nu stiu cum sa procedez cu platinile, sa verific daca lucreaza?(ca le-am curatat, le-am reglat in spatiul lor si nu stiu cum sa verific )

1 răspuns:
| Vasea1234 a răspuns:

Foloseste un aparat de masura ca sa verifici daca da curent bagi pe curent continuu