| gamershell a întrebat:

Pentru Tractor iti trebuie permis si ce clasa? Adica ce litera ex a b c d e etc

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Daca ai categoria B poti merge cu tractorul deoarece Tr-ul e o subcategorie a B-ului, ceea ce inseamna ca din moment ce ai obtinut B-ul, ai obtinut si subcategoriile aferente (B1 si Tr.)

| 0rlando a răspuns:

Pentru tractor nu este nici A, nici B, nici C etc. este Tr, clasă specială pentru utilaje agricole.

| Razvannn6 a răspuns:

B

| Oanarry a răspuns:

Da, iti trebuie permis, CATEGORIA Tr: tractor, masini si utilaje autopropulsate agricole, forestiere sau pentru lucrari;

| Justy9235 a răspuns:

Pt tractor iti trebuie C, si sa ai minim 10 clase cred. sper ca ti-am fost cat de putin de ajutor.