| Swagmotherfuckers a întrebat:

deci am dat de un tractor dongfeng404 clar ca ii chinezesc de la o-mac deci la el trebuie permis auto, sa nu ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca il folosesti pentru transport pe drumurile publice atunci ai nevoie de permis de conducere de categoria Tr, daca il folosesti doar pentru lucrari agricole atunci n-ai nevoie de permis.

| Swagmotherfuckers explică (pentru Ioandelasal):

Si daca am ceva de tranaportat de la camp pana acasa ce fac

3 răspunsuri:
| Swagmotherfuckers explică:

Si daca vreau sa transport ceva cu el de pe camp pana acasa am nevoie de permis? Stau la tara

| Ioandelasal a răspuns (pentru Swagmotherfuckers):

Pentru deplasarea de acasa si pana pe camp si retur n-ai nevoie de permis, ai nevoie doar daca faci alte transporturi pe drumurile publice.