| PascuBogdan a întrebat:

ce permis de conducere iti trebuie pentru a putea conduce tractor si combina agricola?

Răspuns Câştigător
| Necunoscut123456789 a răspuns:

Iti trebuie Tr, sau daca ai categoriile B, C, D, E nu iti mai trebuie Tr

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a conduce pe drumurile publice iti trebuie permis de conducere categoria Tr.

| kar1GaNNN a răspuns:

Pentru a conduce un tractor sau o combina agricolo iti trebuie categoria Tr dar daca ai celelalte : b c d e nu mai e nevoie de Tr.

| Alyyn93 a răspuns:

Daca ai cat.b e suficent pentru tractor dar daca ai nevoie pentru utilitati agricole aici mentionez "masini mici" cu un atestat si cat b poti sa iti faci treaba

| Mario_Luciu_1981 a răspuns:

Eu am obtint permis tr in Gr, dar aici pentru a conduce o combina iti trebuie alt permis, adica la 2 ani de cand ai tr ai voie sa dai de ajutor de combina si dupa ce i-l iei pe asta, dupa alti 2 ani poti da propriu zis de conducator de combina
In Ro conduci sigur combina cu tr-ul?!
Aici am platit 15€ doarlaughing))