| kill3rk a întrebat:

Pot circula fara talon cu o masina inmatriculata in Bulgaria pe numele unui bulgar .....doar cu procura, copie legalizata dupa cartea masini, si restul actelor la zi?

5 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Nu-ti recomand sa circuli fara talon, ar putea sa-ti retina masina si chiar sa te alegi cu o "felicitare din partea politiei". Ai grija!

| michael5813 a răspuns:

Talonul este obligatoriu sa-l ai alaturi de procura si desigur asigurarea obligatorie! altfel esti pasibil de "cinste" din partea politiei ba poate chiar retinerea autovehicolului... deci nu recomand mai ales ca sunt cam cu ochii pe masinile cu numar de Bulgaria!

| AgathaRo a răspuns:

Esti pasiv de amenda sau sa dai de cate o friptura buna la un restaurant de renume. Pe o anexa a talonului ai verificarea tehnica al vechicului.

| kill3rk explică (pentru AgathaRo):

Pai am itp facut pot sa il arat

| AgathaRo a răspuns (pentru kill3rk):

Iti gaseste oricum ceva la masina sa nu le convina.