| mrfe a întrebat:

Doar ce am terminat dosaru pentru inmatriculare in Romania. Masina anterior a fost inscrisa pe Bulgaria. Cand am cumparat-o, am luat-o de la proprietar roman cu act de vanza-cumparare,procura tot. Problema este ca am pierdut acea procura de imputernicire de la bulgar catre proprietarul anterior in timp ce faceam dosaru pentru inmatriculare. Am numai copie legalizata si tradusa si inca o copie. Originalu nu il mai gasesc. Imi va primi dosaru la politie? (Am itp, rar, asigurare tot dosaru ) va rog un raspuns bun.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai copia tradusa si legalizata semnatura traducatorului atunci cred ca o sa-ti primeasca dosarul pentru inmatriculare, dar un raspuns corect ti-l pot da doar cei de la Serviciul de inmatriculari, asa ca du-te acolo cu dosarul.