| anonim_4396 a întrebat:

Pot da de permis de cat. B pe o masina cu cutie automata? Nu vreau sa dau pe manuala, urasc manualele.

Răspuns Câştigător
| bobo05031993 a răspuns:

Da poti da dar vei avea dreptul sa conduci doar masini cu curie automata, nu vei avea dreptul la una cu cutie manuala

| anonim_4396 explică (pentru bobo05031993):

Doamne ce bine! Nici nu vreau sa conduc manuale. Ms de raspuns!

| DeeaMarry a răspuns (pentru bobo05031993):

Si unde o sa fie scris ca nu ai dreptul sa conduci o masina cu cutie manuala? Pe permis?
Tare bine ar fi sa fie asa cum spui, dar mai mult ca sigur nu e.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este specificat nicaieri ca nu ai voie sa sofezi o masina automata la categoria B!
http://www.autogeneral.ro/categoria-b.html

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil ca NU ti s-ar permite o astfel de exceptie. Examinarea se face pe masinile scolii de soferi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Tanti Gretta iar ai dat-o cu oiste-n gard. laughing Cel care a postat intrebarea a intrebat daca poate sa dea EXAMENUL pentru obtinerea permisului de conducere pe o masina cu cutie automatica si nu daca posesorul unui permis de categoria B poate s-o conduca sau nu. Tanti Gretta, esti de toata coma rolling on the floor

| PsihoSex a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eh, asa e ea, asa a invatat la scoala de contabilitate. Eu as trimute-o la Maruta in emisiune, o recomandam ca "o madam feneomen" ce n-a mai pomenit nimeni, si sa vedem ce raspunsuri e capabila sa dea din capul ei, fara calculator, si sa vezi atunci ce n-a mai vazut netul! Ce spuneti, bagam o pila la Maruta, sa vedeti ca nu are curaj sa se dea mare live, fara calculator?!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru PsihoSex):

N-as vrea sa ajung sa fiu injurat si de Maruta. laughing