| Razvan_Steffan_1992 a întrebat:

Pot da examenul teoretica auto in alt judet si orasul sa il dau in judetul de resedinta? Plec la facultate iar peste aproximativ 2 saptamani trebuie sa sustin examenul de teorie, ma gandeam daca il pot da din orasul in care sunt la facultate iar programarea sa fie in orasul de resedinta pentru a nu bate atata drum.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti, ambele probe se sustin intr-un singur loc, fie in judetul de domiciliu, fie in judetul de resedinta (flotant).
De altfel este bine sa sustii examinarea la proba practica in judetul unde ai facut scoala de conducere, te va ajuta putin la examen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, la DRPCIV din județul în care ai domiciliul.

| MynameisG3NI4L a răspuns:

Din pacate nu poti...Imi pare rau, O fundita?