| lilo95 a întrebat:

Pot instala la un nissan primera din 2004 programul bluetooth?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tie iti trebuie alta unitate de muzica, pentru bluetooth.
Asa se si pune navigatie (GPS) pe o masina, schimband radioul cu unul care stie 'de toate' (GPS, DVD, Bluetooth, USB si altele). Adica cumperi de pe alta cam tot ce se afla in consola centrala: http://anunturi-auto.4tuning.ro/......34063.html
Pentru bluetooth, intereseaza-te daca gasesti ceva adaptor care sa se conecteze la unitatea pe care o ai deja.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cum l-ai instala daca ar merge? Cu stick? Si unde?
Amuzanta intrebarea ta.

| lilo95 explică (pentru darrio2007):

De exemplu cum se instaleaza si gps la o masina asa voiam sa pun si bluetooth.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista program bluetooth

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Program inseamna 'software', care sa ruleze intr-o baza 'hardware'. Mai pe romaneste, hardware sunt piesele, aparatul in sine, de software tin programele pe care le instalezi.
Nu poti pune un program, acolo unde nu ai piesele potrivite.
Nu poti pune un program de bluetooth, daca la masina nu ai un dispozitiv facut sa comunice prin bluetooth. Iar daca aveai acel dispozitiv, sigur l-ar fi facut functional din fabrica, nu mai era nevoie de nici un program.
Nu stiu ce anume vrei de la bluetooth, el intr-o masina, poate fi folosit in principal la:
-utilizarea telefonului cu 'hands free'
-ascultarea muzicii de pe telefon sau alte dispozitive cu bluetooth
-transfer de date (update al hartilor GPS cu ajutorul internetului de pe telefon/tableta, de exemplu).

| lilo95 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

EU am cu trakuri la masina si am o cutie plina cu cd-uri si mi-ar fi placut sa am acel program ca sa pot conecta masina la telefon pentru muzica. Crezi ca e posibil?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru lilo95):

Tie iti trebuie alta unitate de muzica, pentru bluetooth.
Asa se si pune navigatie (GPS) pe o masina, schimband radioul cu unul care stie 'de toate' (GPS, DVD, Bluetooth, USB si altele). Adica cumperi de pe alta cam tot ce se afla in consola centrala: http://anunturi-auto.4tuning.ro/......34063.html
Pentru bluetooth, intereseaza-te daca gasesti ceva adaptor care sa se conecteze la unitatea pe care o ai deja.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu exista un program bluetoth.Este un standard de comunicare.
Ii poti adapta un dispozitiv Bluetoth, sau un CD player cu aceasta functie.

| Klandestin a răspuns:

Adica la ce te referii?
Scuze, dar eu nu am auzit niciodata asta sad