| iamcurious a întrebat:

Pot sa conduc o masina la 17 ani cu un insotitor?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Poti la 18 ani fara 3 luni cu instructor auto autorizat langa tine, adica la 17 ani si 9 luni, mai devreme de atat nu poti in nici un caz!

| Olyxyz a răspuns:

Se poate, iti trebuie un curs de legislatie si poti sa conduci tampeniile alea de masini MicroCar, sunt unele care prind 60 km/h maxim ceva de genu. Am niste cunostinte care au asa ceva pentru pramatia lor de copil.

| JusTicE a răspuns:

Insotitor insemnand ce?
Poti face scoala de soferi la 17 ani dar carnetul il vei primi la 18, doar cu instructorul poti sa mergi pana la 18 ani.