| Anonimuserr a întrebat:

Pot să fac un test drive la oricare firmă producătoare de automobile dar să iau maşina o zi două să o pot testa şi pe autostradă şi pe alte drumuri mai proaste să vad dacă corespunde exigenţelor mele?
Deci aş putea să cer să mi-o dea o zi, două. Plătesc ceva? Sau e gratis? Nu conteză la ce marcă de autovehicule fie BMW, Mercedes, Audi, Opel etc.
Practic nu îţi dai seama dacă conduci în oraş normal o maşină, trebuie să o scoţi pe mai multe tipuri de drum şi pe autostradă pentru a vedea dacă îţi convine şi merită să ţi-o cumperi.
Vă mulţumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vine unu cu tine ca sa nu furi masina si aia se face timp de juma de ora sau o ora apoi te intorci, nu se risca sa repare masini ca au luat gropi pe drum de tara si se strica piese la ele

| johnnny123 a răspuns:

Daca esti Jeremy Clarkson si vrei sa testezi o masina, da. Daca esti un om obisnuit, cu siguranta nu.

Unde s-ar ajunge daca Mercedes ar oferi oricarui doritor o masina noua sa dea gratis cu ea prin hartoape doua zile? Ar fi in fiecare zi o coada de 50.000 de oameni care ar zbiera "vreau sa fac test drive!"

| Anonimuserr explică (pentru johnnny123):

Alţii pe net, şi pe unde mai văd eu review-uri văd că le-a dat şi o săptămână. Deaia am şi întrebat dacă se poate.
Probabil că dacă te rogi de ei ţi-o dă. Mai ales dacă le promiţi că o cumperi.

| johnnny123 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Pot sa dea masini unor jurnalisti ca George Buhnici, pentru ca review-urile acestora le aduc lor publicitate.

Daca nu esti un jurnalist cu reputatie (sau un milionar care a mai cumparat de la ei cinci masini) nu iti va da nimeni un Mercedes pe mana.

Indiferent cat de mult te-ai ruga de ei sau cate promisiuni le faci, nu vei primi masina decat cel mul pentru un test drive clasic, de jumatate de ora cu insotitor.

Daca nu ma crezi, pune mana pe telefon si suna la reprezentanta Mercedes sau BMW. Te vei convinge imediat.

| Anonimuserr explică (pentru johnnny123):

Te cred, te cred! Am înţeles. Mulţumesc frumos!
De aceea am întrebat. Sunt jurnalişti şi cei care fac review-uri la maşini şi le dă maşin chiar o săptămână. De aceea mă gândeam dacă îi poţi ruga să ţi-o dea mai mult de o oră o zi două măcar chiar dacă le promiţi că o vei cumpăra sau că doreşti foarte mult să o conduci şi să-ţi ofere această şansă în viaţă.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu se poate asa ceva. Dar poti oricand inchiria masina pe care o vrei de la un rent a car.