| DangerF a întrebat:

Pot sa ma inscriu la scoala de soferi incat sa dau orasul cand fac 18 ani? Sau nu pot sa dau sala daca nu am 18?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sustinerea examenului de cunostinte (sala) se poate face numai dupa implinirea varstei de 18 ani.
Abia dupa ce ai luat sala, poti fii programat la examenul pe traseu, care se poate intampla conform programarii intre 2 saptamani si 3 luni, depinzand de cat de aglomerat este centrul de Politie. unde sustii tu examenul.
Vestea buna este ca poti incepe scoala de soferi cu maxim 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani, dar examenele se sustin NUMAI DUPA implinirea varstei de 18 ani.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incepe scoala de conducere cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani iar examinarea (probele teoretica si practica) o poti sustine dupa implinirea varstei de 18 ani.

| Zuzu1991 a răspuns:

Poti sa faci scoala cand vrei tu, dar examenele nu inainte de a implini 18 ani

| Werrich a răspuns:

Nu poti da sala daca nu ai 18 ani. Poti face scoala de soferi cu 3 luni inainte de 18 ani dar NU poti da examenul pana nu implinesti 18 ani.

| NotNamed a răspuns:

Poti sa te inscrii la scoala de soferii inainte de 18 ani insa orasul si sala se dau dupa 18 ani pentru ca iti trebuie buletinul cel nou.