| AlecuAlex a întrebat:

vreau sa ma apuc de scoala de soferi daca ma duc sa zicem maine sa ma inscriu cat imi ia pana termin scoala pana sa dau sala si orasul...

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Pana vei da sala va trebui sa platesti toti banii, in jur de 1600 de lei, depinde de scoala, oras si pe ce automobil vei face scoala, cam dupa o luna de la inscriere vei da sala, iar traseul in jur de 3 luni cu conditia sa iei din prima sala, daca nu vei mai intarzia cu 2 saptamani de fiecare data cand vei pica sala la cele 3 luni pana la traseu.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iei examenele din prima cam 5 luni

| Mihai1810 a răspuns:

Cel mai probabil depinde de judet dar hai sa iti spun cum sta treaba la noi in Arges. Scoala de soferi dureaza 5 saptamani timp in care vei face atat pregatirea teoretica cat si cea practica. Dupa ce au trecut cele 5 saptamani (durata scolii) vei fi programat pentru a sustine proba teoretica (sala) programarea dureaza intre 4 si 6 saptamani de la finalizarea scolii in functie de cati canditati sunt. Dupa ce ai luat sala (sa presupunem ca ai luat-o din prima) te vei programa la proba practica (orasul) programare care dureaza intre 4 luni si 4 luni jumate. Eu m-am apucat de scoala de soferi pe 10 august 2017 am terminat scoala pe 25 septembrie 2017. Pe 26 septembrie mi-am facut programare pentru sala programarea fiind pe 8 noiembrie 2017 (a durat 6 saptamani pana am dat sala). Am luat sala din prima si sunt programat la oras pe 9 martie 2018 adica vineri. (programarea la oras a durat 4 luni) Acum incepe sa creasca durata de asteptare pentru oras un prieten a luat sala pe 2 martie 2018 si e programat la oras pe 9 iulie 2018 deci 4 luni si o saptamani. In Bucuresti timpul de asteptare e si mai mare. In alte judete nu stiu. Sper ca ti-am fost de ajutor.