| mary_9248 a întrebat:

Pot sa-mi inmatriculez o masina adusa de afara fara sa platesc taxa de poluare daca am un copil cu handicap grav, cu insuficienta renala?

Răspuns Câştigător
| axll a răspuns:

Asta numai daca o poti inmatricula pe numele copilului si sa precizezi ca masina este modificata (nu stiu sigur daca e valabil sa spui si destinata) pentru a intruni necesitatile copilului. cel putin asa stiam, ca masinile pentru persoanele cu dezabilitati nu platesc taxa de prima inmatriculare. intreaba un avocat, el va sti ce sa iti spuna.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Autoritatile romane nu tin cont de copilul tau ci de proprietarul masinii si va trebui sa platesti suma ceruta de ei la inmatriculare.