| donnie112 a întrebat:

Daca cumpar o masina neinmatriculata pe Romania si eu o inmatriculez pe bunlgaria, mai platesc taxa de mediu?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Salut...Sa nu faci prostia asta niciodata..Nu stiu sigur daca au bagat legea sau urmeaza sa baga o lege ....care zice asa:Masinile inmatriculate pe Bulgaria au drept de circulatie in tara doar 90zile. Dupa aceasta perioada trebuie inmatriculata pe RO sau sa paraseasca tara!

| EddiWeed a răspuns (pentru BassHunter13):

Astea sunt zvonuri cu legea asta, si nu doar masinile inscrise in Bulgaria sunt vizate

9 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Ca sa inmatriculezi o masina in alta tara ai nevoie de cineva care locuieste in acea tara sa o inmatriculeze pe ea si sa ati dea procura sa o poti folosi tu
asa ca ai grija ca poti ramane si fara masina si fara bani
si urmeaza sa se aplice ceea ce ti-a scris BassHunter13

| Zenit313 a răspuns:

Da,dar platesti foarte foarte putin.

| Ramona000 a răspuns:

Da,

| EddiWeed a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nici o taxa in Ro.masina o inscrii in Bulgaria iar acolo platesti asigurare, impozit si taxa de inscriere.pretul este sub 500 euro cu toate taxele

| andrei9912 a răspuns:

Da o sa platesti foarte mult, mult mai mult decat daca ai faceo in Romania

| EddiWeed a răspuns (pentru andrei9912):

Cum poti sa spui asa ceva? platesti cumva mii de euro sa inscri masina in Bulgaria? mai bine nu mai raspundeai la intrebare decat sa vorbesti prostii

| Helios9 a răspuns:

Taxele sunt mici dar ai voie sa circuli cu ea 90 de zile.O alta optiune este sa o inmatriculezi in valcea si dai in judecata statul roman ca acolo nu se face recurslaughing

| donnie112 explică (pentru Helios9):

In valcea? thinking
ce vrei sa spui cu asta?