| Mihailescu_Valeriu_1953 a întrebat:

Prin ce/cum se asigura etanseitatea pistonului, la compresie intr-un motor Wankel?

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Lama de metal, nu stiu cum sa zic este ca o lama care se monteaza in varful rotorului, adica in cele 3 varfuri ce le are rotoru. Oricum e tot din metal, acum ca se folosesc diferite aliaje aia stiu care le fabrica.

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru relian):

Si pentru tin vin cu aceasa completare: te rog sa nu te superi; este o intrebare capcana pentru adminii TPU, care vor doar ca duhul sfant ce le lumineaza creierii din capul lor sa aprecieze cel mai bun raspuns

| relian a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai admini astia tu cine crezi ca sunt? Sunt plozi din astia ploade dealde 15 ani, stiu si eu poate max 18 ani.Ce sa stie astia frate laughing astia nu stiu sa deschida nici o usa macar, pai tu astora le dai intrebari de genul asta laughing ai gresit intrebarea, trebuie sa-i intrebi ceva de barfe, de cum e la scoala, cu ce sa imbracat una alta, cum s-a uitat unu la ea si alte din astea laughing Tu vii cu chestii extraterestre pentru ei laughing

| IIIshaneIII a răspuns:

Prin folosirea segmentilor?

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru IIIshaneIII):

Poti sa adaugi detalii; eventual cu privire la forma, in sectiune a segmentilor!?

| Mihailescu_Valeriu_1953 explică (pentru IIIshaneIII):

Te rog sa nu te superi; este o intrebare capcana pentru adminii TPU, care vor doar ca duhul sfant ce le lumineaza creierii din capul lor sa aprecieze cel mai bun raspuns

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Probabil ceva gen lamă de cuțit? De unde să știm noi atâtea detalii, caută în cartea tehnică la RX-7 laughing