| Parazitu1990 a întrebat:

Problema cablu alimentare statie direct de pe baterie.Salut TPU! Am un Renault megane cc 2007 si as vrea sa vin cu un cablu direct de pe borna bateriei, problema este ca nu gasesc un locas prin care sa strecor cablul de la motor in interior. Daca ma ajuta careva cu cateva poze sau pe unde as putea sa in trag.Multumesc enorm!

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

De obicei acel orificiu prin care trec cablurile catre interior este pe partea cu bateria(ex: Dr...Stg.)
dar te invat alt ceva. daca ai bricheta de functioneza in permanenta poti sa te legi de acolo..sau de la alimentarea la cd-player..eu zic ca este mult mai simplu