| Cristian_Manolita_1996 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati si pe mine am un opel astra g 1.6 benzina 85 cp, motor z16se.Problema este asa.Cand o turez imi scoate foarte mult fum negru,m-am uitat pe net si am gasit ca ar putea sa fie uleiul sau buji,filtru aer, garnitura chiuloasa ciupita, mentionez caci imi face si un clei pe capac la ulei.

1 răspuns:
| CLCQ a răspuns:

Clei sau e ceva asemanator unei spume galbui? Parerea mea e ca ai probleme cu garnitura; filtrul de aer ar trebui sa aiba gauri in el sa se intimple asa ceva.