| mitica_6163 a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati un dispozitiv GPS pentru. masina? Ce aparat aveti, sunteti multumit de el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mio am inteles ca sunt cele mai bune dar sincer conteaza foarte mult hartile si cat sunt ele de actualizate. Atunci cand iti cumperi sa nu uiti sa intrebi chestia asta, gps-ul pritenului meu ne trimitea pe contrasens (desi trecusera ceva ani de cand nu se mai circula pe acolo). Inca o chestie- el respecta semineele de circulatie...si de ex hotelul tau e pe stanga iar gps-ul iti spune sa o iei inainte pentru ai linie continua si te intoarce cand e "legal"...asa s-a intamplat in Grecia si am fi mers km buni (ocoleam practic). Inca o chestie naspa...de ex in Buc. s-au inchis foarte multe drumuri )se lcureaza) si s-au facut ocoliri...gps-ul nu le cunoaste big grin si parerea mea este ca el nu este bun pentru un incepator.
Oricum are si multe avantaje asa ca este bun la casa omului happy dar sa nu uiti sa actualizezi hartile.winking

6 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Eu am un My Guide luat din Germania cu 80 euro. Pe Romania ma mai trimite pe aratura dar afara e fara greseala.

| bozo a răspuns:

Eu am un Asus. Ideea e sa nu iti iei nimic altceva ca software in afara de iGO. Orice alt software este aratura in romania si estul europei. Daca locuiesti in occident atunci poti sa iti iei si TomTom, Mio sau Garmin.

| sigmanet a răspuns:

Http://www.sigmanet.ro/Auto_Multimedia/Navigatie_GPS/ - poti consulta oferta noastra de navigatoare GPS.

| hândel a răspuns:

Eu am de 2 ani un Mio C520 si, sunt foarte multumit de el.

| JayLeno a răspuns:

Garmin, igo, tomtom printre cele mai bune happy

| alexandruh a răspuns:

Am un Mio C250. Este foarte bun si are avantajul ca poti sa updatezi hartile. Bineinteles gratis, daca stii cum