| mariusbv1 a întrebat:

S-a aprobat legea prin care poti da de permis la 17 ani dar poti sa conduci daca ai o persoana matura cu permis in dreapta si sa nu depasesti 30 km/h? Daca da astept mai multe detalii. dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a aprobat. Deocamdata este numai o propunere, printre altele vreo 500 de amendamente la Codul rutier si urmeaza sa fie discutate in parlament. Si in prezent poti da examen, de la 16 ani, pentru subcategoriile A1 si B1. Numai bine!

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Din pacate pentru tine, nu se poate. daca totus vrei sa poti face asta muta-te in Elvetia, ca acolo e legal rolling on the floor

| GodBlessYou a răspuns:

Nu o sa fie aprobat anul asta... poate nici anul viitor...

| burnik a răspuns:

Eu unu am auzit ca s-a aprobat. intreaba un instructor auto, el iti va spune daca da sau nu

| vali194 a răspuns:

Nu cred. Unde ai citit asta pe fb?