| didoyeneas a întrebat:

Am auzit ca s-a aprobat legea cu Permis de la 17 ani.,. Care este treaba..ai voie sa conduci doar cu un om care are permis in dreapta.,? Daca vreau sa conduc moto, ce fac.,?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai auzit gresit, este doar o propunere, inca nu a fost discutata si apobata si se refera doar la autoturisme.
Poti conduce moped si motocicleta pana la 125 cmc singur, de la 16 ani, cu certificat de absolvire a cursurilor de legislatie rutiera, respectiv permis de subcategoria A1. Numai bine!

1 răspuns:
| CASAdeTelenoveleRO a răspuns:

Ai voie sa conduci doar cu o persoana care are peste 18 ani, in dreapta...