| sined99 a întrebat:

S-a aprobat legea privind dreptul de a conduce de la 17 ani?

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu, cel mai probabil se va mari la 21 de ani, dar in nici un caz nu se va micsora. A fost o propunere care nici macar nu s-a discutat, a fost respinsa din secunda 2!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata este doar o propunere de modificare a legislatiei rutiere, printre alte vreo 500 de propuneri, nu a fost inca discutata in Parlament si nu se stie cand va fi discutata si daca va fi aprobata. Parerea mea este ca n-ar trebui aprobata si 18 ani este o varsta prea mica. Numai bine!

| a1doru a răspuns:

Nu s-a aprobat fiindca nici nu sa discutat.acum nu au ''astia'' timp ca sunt ocupati cu taiera alegatorilor de pe liste rolling on the floor

| Ykuzo a răspuns:

Încă nu este aprobat dreptul de a conduce de la vârsta de 17 ani şi nici nu cred că se v-a aproba. Am înţeles că poţi face şcoala de şoferi de la vârsta de 17 ani sau 17 ani jumate dar nu ai voie să dai examenul.

| Robo97 a răspuns:

Nu nu s-a aprobat si nici nu cred ca se va aproba deoarece daca ar putea ar interzice si la 18 ani dreptul de a conduce ...se intampla multe accidente.Numai bine

| donTknoW a răspuns:

Asteapta pana la 18 ani nu mai fi asa nerabdator

| EsPrIt a răspuns:

Da