| AndrewR a întrebat:

Sa schimb anvelopele de iarna la o corsa c, stie cineva un pret? Ps. Anvelopele sunt cu janta

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai dacă sunt deja pe janta în 20 min le schimbi singurel

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

Nu e recomandat, am schimbat la masina mea (nu actuala, aia veche) pozitia rotiilor si dupa ce am terminat cu ultima roata mi s-a indoit cricul dupa ce l-am scos nu mai mergea deloc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Toate anvelopele sunt cu janta, ca doar nu le pune nimeni direct pe disc.
O anvelopa acceptabila de iarna incepe de la 130 de lei/bucata, iar jantele pentru Opel sunt 200-500 lei setul, second hand, fie de aluminiu sau de tabla.
Pentru a iti putea spune un pret pentru anvelope, trebuie sa imi spui dimensiunile permise, care sunt notate in cartea de identitate a masinii.

| andrew1997 a răspuns:

Ai fost la un service sau la un magazin de profil să întrebi?