| slalomprintrecretini a întrebat:

Saaalut TPU, am cumparat folii omologate (usi spate + geamuri mici + luneta). Se poate sa le puna oricine sau trebuiesc puse la un service. Funda + vot.

Răspuns Câştigător
| Insidious a răspuns:

Poti sa ti le pui si singur. Dar e mai complicat daca nu stii ce sa faci. In fiecare cutie la folie trebuie sa ai o lama + o paleta intinzatoare. Trebuie sa cureti bine geamul si apoi sa-l stropesti cu putina apa folosind un pistol d-ala cum sunt la detergentii de curatat, pentru a avea folia aderenta. Indrepti bine cu paleta sa nu prinda baloane de aer si apoi decupezi forma geamului. Repet, daca nu te pricepi, nu te baga. Asa m-am bagat si eu si n-a iesit deloc. Du-te la un baiat care se pricepe, nu neaparat service. Bafta

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat