| ramonatm17 a întrebat:

Numai ce mi-am achizitionat o noua masinuta la care visam de mult timp, iar acum e in pregatire sa devina masina visurilor mele. Singura problema ar fi ca urmeaza sa ii pun niste folii pe geamuri, iar tipul care mi le pune mi-a zis ca infolierea lor se poate face doar in partea din spate, dar eu imi doresc si geamurile din fata. Este legala infolierea geamurilor din fata care din cate stiu trebuie omologate la RAR sau nu se mai face? Daca poate cineva sa imi explice mai bine cum sta treababig grin v-as fi recunoscatoare. Multumesc

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Se interzice orice fel de colorare a parbrizului, geamurile laterale fata maxim 30%, iar geamurile laterale spate si luneta maxim 50%.

Parerea mea este sa respecti aceste prevederi fiindca iti poate lua talonul masinii si pana la 1500 de lei amenda. Eu am patit-o cand aveam S class-ul era sa imi ia permisul pentru punerea in circulatie a unui autovehicul cu accesorii ne omologate dar noroc ca suntem in Romania!

| razzvan27 a răspuns:

Iti poti pune si pe fata dar cea omologata e apa chioara happy daca tii neaparat sa ai folie pe fata gaseste pe cineva care stie sa o monteze, dai comanda de folie omologata pe net ca sa ai certificatul ala si timbrele, iar tu iti cumperi o alta folie mai transparenta decat cea de pe spate si o pui.ca nu iti masoara nimeni transparenta foliei big grindoar sa nu fie la fel ca cea de pe spate.iar cand te opresc sticletii le arati certificatul de omologare ei il verifica si gata. dar o sa iti fie greu noaptea.nu vezi mai nimic afara.

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Fratilor bare grija "pi**a la volan

| Ykuzo a răspuns:

Ei bine poti pune dar nu foarte fumurii, adica in jur de 20-30% fumurii. Mai bine ai intreba un politist despre acest lucu pentru ca iti poate da ce detaliu vrei. Succes.

| TropicalStorm a răspuns:

Uhm... nu le am cu ele. dar parerea mea e sa te duci la politie sa intrebi. eu zic ca este cel mai bine happy kiss

| seergiu a răspuns:

Poti pune si in fata dar pe parbriz nu