| catalincos a întrebat:

Salut, am schimbat casetofonul la masina si nu se aprinde, dar imi scoate cd cand apas pe buton, ce o fi, cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai mai pus intrebarea, ti-am spus care e problema si ce ai de facut.
Din ceea ce povestesti, clar trebuie inversate sau unite, cele doua fire de +.
Mergi la electrician sa mute pinii, daca ti se pare ca eu scriu chineza.

| catalincos explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Gata am rez boss le-am unit si merge msss

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru catalincos):

Vezi sa nu unesti firele masinii. Le unesti pe cele de la player si le pui pe ala pe care vine curent permanent, din masina. Altfel se duce tensiunea aiurea in contact, cu cheia scoasa, si mai ia naibii foc, sau te lasa fara baterie.

| catalincos explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am inteles doar alea de la casetofon le-am unit mss