| Tw1sTer a întrebat:

Sal cum poti scapa de sgarieturile de pe caroserie care nu iese la polish.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Revopsire. Cu ceva chituiala in prealabil.
Daca vrei metoda casnica, incearca o carioca cu vopsea dupa cod. Nu iese perfect, dar nu mai sare in ochi.

| OldSoul a răspuns:

Te referi la zgarieturile in profunzime, deci de ele scapi doar daca revopsesti elementul respectiv.
O alta varianta ar fi sa le acoperi cu un marker de retusuri, cu vopsea de aceeasi culoare, eventual un polish dupa.

| AnNéVidoff a răspuns:

Ori schimbata, ori adaugata strat de vopsea de la acceasi firma!
Daca este prea profunda, cam nasol de tine! sad
Poti incerca sa dai mai multe straturi de vopsea pe zona respectiva! sad

| AndyPeScurt a răspuns:

Sfatul meu e sa o revopsesti toata, la un atelier, ceva, sau incearca si cu un marcar, nu o sa mai iasa asa de mult in evidenta.

| toleagiulia a răspuns:

Daca sunt zgarieturi mari si adanci trebuie schimbata. daca sunt zgarieturi mai mici freci cu pasta de dinti, este nemaipomenit, mie mi-a mers sau cu marker special. Suces!