| al3x_2379 a întrebat:

am un radio casetofon rds 4000 pe un ford focus si de cateva zile am o mare problema cu el. daca contactul este scos cand ii dau drumul ori se afiseaza PHONE ori merge cu mari intreruperi. iar daca masina este pornita si merge face ca si cand ar pierde semnal si se opreste suntetu frecvent iar displayul nu mai poate fi citit pentru ca probabil apar mai multe date si se suprapun... ajutati-ma va rog pentru ca nu dispun de banii necesari pentru al schimba(oricum nul soport casetofonu pentru ca este vechi, dar decat sa stau in masina si sa nu ascult nimic in lipsa de alt aparat auto ma multumesc si cu atat). V-as fi recunoscator daca miait da un raspuns urgent si numai cei care cunosc poate am norocul sa vada mesaju un specialist.mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Mickulash a răspuns:

Nu stiu daca poti gasi ceva sa le inlocuiesti, eu am fost la un magazin specializat unde reparau casetofoane auto si etc, am rugat baietii de acolo sa imi dea doua chei din astea sa il scot. dupa ce l-am scos am indreptat urechiusele laterale care se prindeau in interior ca sa nu mai am nevoie de cheitele acelea. si asa il am si acum.

2 răspunsuri:
| Mickulash a răspuns:

Undeva ai un scurt. Casetofoanele sunt in panou pe aceeasi siguranta cu tot bordul. Scoate casetofonul si uita-te in spate la legaturi sa fie bine izolate.Nu sunt specialist dar am masina si inteleg problema. bafta

| al3x_2379 explică (pentru Mickulash):

Am masina de vreo 2 luni de zile si nu mi sa mai intamplat astathinking si ca sa scot aparatu am nevoie de 2 cleme cu care se scoate daca stii despre ce e vorba...sti cu ce leas putea inlocui?

| Mickulash a răspuns (pentru al3x_2379):

Nu stiu daca poti gasi ceva sa le inlocuiesti, eu am fost la un magazin specializat unde reparau casetofoane auto si etc, am rugat baietii de acolo sa imi dea doua chei din astea sa il scot. dupa ce l-am scos am indreptat urechiusele laterale care se prindeau in interior ca sa nu mai am nevoie de cheitele acelea. si asa il am si acum.