| aladeieri a întrebat:

Sal TPU, ce presiune e recomandata de producator pentru anvelopele 175/65R/14? ( de Iarna)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza si masina nu numai cauciucurile, de obicei gasesti undeva pe caroseria (pe praguri sau la inchiderea portierii) masinii o placuta cu presiune in roti

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune pe cauciuc cati bari are nevoie.

| 0rlando a răspuns:

Presiunea pneurilor diferă de la mașină la mașină, în funcție de greutate și este notată pe capacul de la rezervor.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Te ghidedeaza si cei de la avulcanizare

| ginoeugen23 a răspuns:

Vezi ca scrie undeva pe tocul usii sau la rezervor...happytongue

| florinlucian a răspuns:

Presiunea cauciucurilor se face dupa recomandarile producatorului auto (le gasesti fie in capacul de benzina fie pe stalpul lateral)