| Nefer a întrebat:

Sal TPU. Parintii mei au un citroen c3 si au cumparat o noua baterie pentru cheie. Are momente cand nu mai functioneaza la inchidere si deschidere. Apas pe butonul de deschidere sau inchidere dar ca sa mearga trebuie sa apas de vreo 5-6 ori si sa tin apasat foarte mult. Ce trebuie sa faca ca sa mearga mai bine. Ca inainte de a lua bateria cea noua, mergea dintr-o singura apasare de buton. Dau funda celui mai bun raspuns si va rog Urgeeeeeent

2 răspunsuri:
| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Schimba telecomanda, adica cheia sau duo la un service ceva, cred ca este de la contactul butoanelor, este slabit, nu are treaba bateria, o bateri tine si 15.big grin

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Posibil sa ai contact imperfect