| aplyseby1994 a întrebat:

Sal TPU. Va rog spuneti-mi si mie ce taxe obligatorii la stat se platesc la o masina in fiecare an? taxa pe capacitate cilindrica, RCA si mai ce? ca sa stiu la ce sa ma asteptlaughing

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

- Asigurare RCA;
- Inspectie tehnica periodica adica ITP;
- Impozitul pe vehicul;
- Asigurare CASCO daca vrei nu este obligatorie;
- Rovinieta daca vrei sa iesi din oras cu ea, daca mergi numai in orasul in care este imatriculata masina nu ai nevoie!

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Impozitul pe autovehicule, asigurarea RCA.

| aurasauras a răspuns:

Impozitul la primarie.

| hogasnicolae a răspuns:

Impozitul la primarie sau fisc, asigurarea si rovinieta. Astea sunt pentru o masina inscrisa permanent in Romania