| mihaitza584 a întrebat:

Sall.Am gasit un scuter de vanzare, dar a pierdut actele. Scuterul este inscris. Vanzatorul mi-a spus ca pot scoate actele de la primarie

Se poate scoate actele de la primarie?
Funda+vot!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce sa le scoti tu, sa le scoata el.
Tu nu-i dai doar partial pretul, asa ca si el sa-ti dea scuterul cu actele in regula.

| darrio2007 a răspuns:

Nu te baga.Minciuna.Sa le scoata el.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu,tu nu poti.Copie dupa acte se elibereaza numai celui care l-a inscris.El trebuie sa le scoata.Cred ca vrea sa-ti dea,, teapa, sa scape de scuter. Poate avea numar fals.Ai grija.

| mihaitza584 explică (pentru Danut_Popa_1961):

M-am gandit si eu la asta ca poate fi furat

| KaPy2 a răspuns:

Pai el trebuie sa le scoata, ca el este proprietaru scuter-ului, nu tu, tu ți-l cumperi în regulawinking
Bafta

| Crazyeo a răspuns:

Nu cred! Adică, din moment ce este înscris s-ar putea să poți să scoți actele! Dar ca să nu dai bani degeaba eu zic să te duci pe la primărie și să te interesezi mai bine!