| GeorgeAlex a întrebat:

Sall!
Am o intrebare si anume am un BMW 320D anul 2003 si nu imi porneste...stiti care este cauzele?
Am schimbat pompa de motorina din rezervor si filtru de motorina, si tot nu porneste.
Ma poate ajuta cineva...

7 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

'Oi fi schimbat tu pompa și filtrul, dar la injectoare te-ai uitat, sau la bujii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai verificat sa vezi daca iti merge macar claxonul? Se aprinde vreun martor cand rotesti cheia?
Daca nici alea, bateria s-a bagat la nani. Daca inca mai ai hartiuta de unde ai bateria, incearca sa te duci acolo si poate dai de un nene vanzator de treaba care ti-o poate reincarca (daca masina nu mai da nici un semn, inseamna ca bateria este sub nivelul minim mentionat in certificat, deci nu e garantat ca ti-o reincarca)

| EddiWeed a răspuns:

Inceraca si cu o bobina de inductie de la cineva sau poate nu ai baterie

| XtremeX a răspuns:

Daca duce greu la automat nu ai baterie, daca masina duce la automat bine atunci tu ori ai o problema cu pompa de injectie sau injectoare ori mai poate fi si din calculatorul de bord

| GeorgeAlex explică (pentru XtremeX):

Am observat ca se blocheaza pompa de motorina la frig dar la caldura nu se mai blocheaza...de baterie nu este problema ca ie noua

| Wanted4life a răspuns:

Ia-ti una pe benzina happy

| Marius299 a răspuns:

Vezi daca ai baterie, benzina sua motorina sau daca functioneaza bujiile.