| andreybz a întrebat:

Sall....am si eu o intrebare...am un scuter gilerra typhon de 49 in 2 timpi...cand ii pun bateria imi ia curent merge sa claxonez merg semnalizari ...problema este ca, cand apas butonul pentru pornirea la automat face doar "clanc" de cate ori apasde atatea ori face acelasi sunet...va multumesc astept un raspuns

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Schimba-i releul de prnire, care arata asa
http://www.ebay.it/......2060423789
(scoate carcasa de plastic de pe releu si fa-i contactul manual si o sa porneasca )

| blAster85 a răspuns:

Te poti uita si la electromotoras sa-i spun as, poate fi nefolosit de ceva vreme si probabil s-a intepenit.